Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

«تراز سطح آب»، «وسعت» و «حجم آب موجود» در دریاچه ارومیه بهبود یافت

۲۱ فروردین ۱۳۹۷
بدون نظر


۲۰ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اثر بارندگی های اخیر، در روز ۱۳۹۷/۱/۱۹ نسبت به ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تراز سطح آب دریاچه ۴۴ سانتی متر، وسعت دریاچه ۵۱۷/۶۳ کیلومتر مربع و حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰/۸۹ میلیارد متر مکعب افزایش یافته و تقریبا به وضعیت روز مشابه در سال قبل نزدیک شده است.

در این گزارش وضعیت دریاچه ارومیه را در روز نوزدهم فروردین ۱۳۹۷ از سه شاخص «تراز سطح آب» ، «وسعت دریاچه» و «حجم آب موجود» مورد بررسی قرار می دهیم.

تراز سطح آب:

تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۳۹۷/۱/۱۹ به ۱۲۷۰/۷۴ سانتی متر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال قبل ۲ سانتی متر و نسبت به میانگین دراز مدت ۴ متر کاهش نشان می دهد.

وسعت دریاچه:

همچنین در این گزارش «وسعت دریاچه» که شاخصی بسیار مهم و شاید مهمتر از شاخص «تراز سطح آب» می باشد نیز بررسی شده است.

وسعت دریاچه ارومیه در روز نوزدهم فروردین سال جاری ۲۲۷۶/۸۶ کیلومتر مربع بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۲/۹۱ کیلومتر مربع و نسبت به میانگین دراز مدت ۲۲۴۹/۹ کیلومتر مربع کمتر شده است.

حجم آب موجود:

حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز نوزدهم فروردین سال جاری ۱/۹۹ میلیارد متر مکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۰/۳۱ میلیارد متر مکعب و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۴/۲۸ میلیارد متر مکعب کاهش یافته است.

۰
۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک