Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تمامی محیط بانان کشور به جلیقه ضد گلوله مجهز شدند

۲۳ فروردین ۱۳۹۷
بدون نظر


۲۳ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله، روز گذشته با حضور فرماندهان یگان محیط زیست استان ها به محیط بانان تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی در مراسم رونمایی از تجهیزات محیط بانان که عصر روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه برگزار شد، گفت: ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله، امروز با حضور فرماندهان یگان محیط زیست استان ها تحویل داده شد تا محیط بانان در برخورد با متخلفان از شرایط بهتر حفاظتی برخوردار شوند.

وی با اشاره به مسلح بودن متخلفانی که برای شکار غیر مجاز وارد مناطق چهارگانه می شوند، اظهار کرد: این افراد به جای متواری شدن یا عدم مقاومت، اقدام به درگیری با محیط بان ها می کنند و حتی در برخی موارد از سلاح گرم خود استفاده و به سمت محیط بان ها شلیک می کنند.

فرمانده یگان محیط زیست کشور با یادآوری این موضوع که طی ۳۸ سال گذشته، ۱۲۰ محیط بان حین خدمت بر اثر در درگیری با متخلفان و شکارچیان به شهادت رسیده اند، خاطرنشان کرد: همچنین ۱۵۰ محیط بان مجروح و جانباز شدند.

محبت خانی با اعلام اینکه بررسی ها نشان می دهد که اگر محیط بان ها از جلیقه ضد گلوله استفاده می کردند، بالغ بر ۷۰ درصد این آمار کاهش پیدا می کرد، گفت: به همین دلیل، ریاست سازمان حفاظت محیط زیست خرید جلیقه ضد گلوله را در دستور کار قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد: با استفاده از جلیقه ضد گلوله، شاهد حفظ بهتر محیط بان ها و حفاظت دقیق تر از مناطق چهارگانه محیط زیست باشیم.

محبت خانی با اشاره به اینکه از روز گذشته ۱۵۰۰ جلقه ضد گلوله میان محیط بان های سراسر کشور تقسیم شده است، گفت: در حال حاضر ۳۴۰۰ محیط بان در سراسر کشور فعال هستند و با تحویل ۱۵۰۰ جلیقه، از فردا هیچ محیط بان فاقد جلیقه ضد گلوله حین ماموریت و شیفت کاری نخواهیم داشت.

فرمانده یگان محیط زیست کشور افزود: علاوه بر جلیقه ضد گلوله، ۳۴۰۰ جفت زانوبند ضد ضربه و ۳۴۰۰ جفت آرنج بند ضد ضربه در میان محیط بان ها توزیع می شود.

این مقام مسئول اعلام کرد: همچنین برنامه تقویت تجهیزات محیط بان ها در حوزه خودرو و موتورسکیلت برای سال جاری را در دستور کار دارد و در خریدهای بعدی، موتورسکیلت ها و خودروهای محیط بان ها نوسازی خواهد شد.

وی گفت: همچنین استفاده از دوربین های مدار بسته در مناطق چهارگانه و دوربین روی پیراهن محیط بان ها به منظور کنترل عملکرد محیط بان ها و مستندسازی برخورد با متخلفان در دسور کار و برنامه ریزی سال ۱۳۹۷ قرار دارد.

محبت خانی همچنین از خرید کوادکوپتر در سال ۱۳۹۷ برای افزایش حفاظت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: طی سه ماه آینده، چهار دست لباس شامل دو دست لباس فرم و دو دست لباس کار و دو جفت کفش شامل یک جفت کفش کار و یک جفت کفش فرم میان محیط بان ها توزیع خواهد شد.

۰
۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک