Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

با نخستین ماشین مرگ دنیا آشنا شوید

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
بدون نظر


فکر کردن به‌مرگ امری کاملا عادی است زیرا دیر یا زود برای همه ما اتفاق می‌افتد. تا به‌حال به‌این فکر کرده‌اید که مرگ شما به‌ چه شکل خواهد بود؟ البته، حتما ترجیح می‌دهید که سریع و بدون درد باشد، مانند فشردن یک دکمه.

حالا این ایده رنگ واقعیت به‌خود گرفته است. دکتر فیلیپ نیتچکه، که به او دکتر مرگ گفته می‌شود، اولین ماشین خودکشی دنیا را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته و نام آن‌را “سارکو” (Sarco) گذاشته است.

اگر می‌خواهید ببینید مرگ خودخواسته چه حسی دارد می‌توانید با استفاده از واقعیت مجازی و عینک‌های VR وارد این دستگاه شوید تا به‌طور واقعی آن‌را تجربه کنید.

دکتر نیتچکه قصد دارد تا طرح و نقشه این سیستم را روی اینترنت آپلود کند تا هر فردی با چاپ آن در حالت سه بعدی بتواند سریع، بدون درد و در کمال آرامش به‌دیار ابدی برود.

اما این ماشین مرگ چگونه کار می‌کند؟ این کار توسط هیپوکسی انجام می‌شود یعنی با تزریق نیتروژن مایع در داخل این سیستم میزان اکسیژنی که برای نفس کشیدن نیاز است کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه اول از همه مغز و بعد از آن سایر اعضای بدن از کار می‌افتد: حس سرگیجه، نفس‌های تند و نامنظم، عرق کردن، افزایش ضربان قلب و در نهایت از دست دادن هوشیاری.

شاید خیلی طولانی به‌نظر برسد اما دکتر سازنده آن می‌گوید که تمام این فرآیند در کمتر از یک دقیقه صورت می‌گیرد. کافی است شخص وارد ساکرو شود، دراز بکشد و وقتی آماده بود دکمه را فشار دهد. به‌گفته وی: “مرگ به‌وسیله ساکرو هیچ دردی ندارد. هیچ حس خفگی وجود ندارد زیرا میزان کاهش اکسیژن به‌کندی انجام می‌شود.”

هرچند که تمام این ادعاها در حد نظریه است، چون واقعا کسی آن‌را به‌طور واقعی تست نکرده است. یکی از مزیت‌های ساکرو آن است که بعد از یک بار استفاده به‌طور کامل تجزیه می‌شود و اثری از آن باقی نمی‌ماند. 


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک