Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

شکارچیان متخلف به جرم توهین و تمرد نسبت به محیط بانان سرپل ذهاب به تحمل یک سال و نیم حبس محکوم شدند

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
بدون نظر


۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): مهر ماه سال گذشته نیروهای محیط زیست سرپل ذهاب حین گشت زنی در مناطق آزاد مرزی به یک خودروی سواری مشکوک شده و آن را متوقف نمودند.

هنگامی که محیطبانان قصد بازرسی از خودروی مظنونین را داشتند، متخلفین از فرمان مامورین تمرد نموده و با ایجاد درگیری فیزیکی و فحاشی اجازه بازرسی از خودرو را ندادند.

نیروهای محیط زیست نیز با همکاری مامورین نیروی انتظامی متخلفین را دستگیر نموده و به پاسگاه منتقل نمودند.

همچنین در بازرسی که متعاقبا از خودروی متخلفین انجام شد مشخص گردید که آنها به همراه تعدادی سگ شکاری وارد عرصه های طبیعی شده ولی هنوز موفق به شکار جانوران وحشی نشده بودند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری سرپل ذهاب، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست و مرجع انتظامی، دفاعیات بلاوجه متخلفین و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

نهایتا با شکایت اداره محیط زیست سرپل ذهاب پرونده ای در این رابطه به جرم توهین و تمرد نسبت به مامورین دولت تشکیل و متهمین به مراجع قضایی معرفی شدند.

بنابراین دادگاه هریک از متهمین را به جرم توهین به مامورین دولت حین انجام وظیفه به تحمل شش ماه حبس و به جرم تمرد نسبت به مامورین دولت حین انجام وظیفه به تحمل یک سال حبس محکوم نمود.

۰
۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک