Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

اسلحه شکارچی متخلف به جرم شروع به شکار جانوران وحشی مصادره شد

۲۰ خرداد ۱۳۹۷
بدون نظر

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز یازدهم شهریور سال گذشته نیروهای محیط زیست زابل حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور یک شکارچی غیرمجاز حین شروع به شکار جانوران وحشی شدند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیطبانان جهت برخورد قانونی با متهم وارد عمل شدند اما شکارچی متخلف با مشاهده مامورین اقدام به فرار نمود.

حمید ریگی اظهار داشت: نیروهای محیط زیست به تعقیب وی پرداخته و پس از مدتی تعقیب و گریز متخلف را دستگیر نمودند.

در بازرسی از متهم یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کالیبر ۱۲ دارای مجوز نگهداری موقت و یک سلاح بادی کشف و ضبط شد.

متخلف پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده، دادگاه با توجه به گزارش اداره محیط زیست اعترافات صریح متهم و سایر محتویات پرونده، بزهکاری وی را محرز و مسلم دانست. مهراب

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۳ و ۱۵ قانون شکار و صید متهم را به جرم شروع به شکار جانوران وحشی تحمل ۹۱ روز حبس محکوم نمود.

اما دادگاه با عنایت به خفیف بودن جرم و عدم سابقه دار بودن متهم و اقرار و همکاری خوب متهم، وی را به ارائه ۲۷۰ ساعت (روزانه ۳ ساعت) خدمات عمومی رایگان جهت جمع آوری زباله زیر نظر اداره محیط زیست زابل محکوم نمود که در صورت کوتاهی متهم از انجام مجازات جایگزین تعیین شده، مجازات ۹۱ روز حبس در حق وی اجرا خواهد شد.

همچنین با رای دادگاه مجوز حمل سلاح شکاری کشف شده لغو و اسلحه مذکور به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) مصادره گردید.

اسلحه بادی کشف شده از متهم پس از استعلام از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مشخص شدن آنکه این اسلحه نیاز به مجوز ندارد به وی بازگردانده شد.

همچنین متهم از بابت جرم تمرد و تیراندازی به سمت مامورین محیط زیست با توجه به دفاعیات ارائه شده تبرئه گردید.

۰
۰


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب