Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عاملین شکار بیرحمانه یک بز وحشی در شاهرود دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

۲۰ خرداد ۱۳۹۷
بدون نظر


۱۹ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز شنبه ۹۷/۳/۱۲ به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر ورود گروهی شکارچی به عرصه های طبیعی مجن، مامورین اداره حفاظت محیط زیست شاهرود با دو دستگاه خودرو وارد منطقه شده و متوجه شدند شکارچیان در حال چراغ کشی در شب هستند.

رییس اداره محیط زیست شاهرود در این باره گفت: در ساعت۲۲ شب و بعد از چند دقیقه صدای چندین گلوله شنیده شده و محیط بانان در مسیر متخلفین یه کمین نشستند.

علی اکبر قربانلو اظهار داشت: در حدود ساعت ۲ بامداد مورخ ۹۷/۳/۱۳ متخلفین به کمین نیروهای محیط زیست نزدیک و خودروی آنان موقف شد.

در بازرسی از خودروی شکارچیان لاشه یک راس بز ماده وحشی، یک قبضه سلاح گلوله زنی مجاز، پرژکتور، دوربین شکاری، فاصله یاب، چاقو و سایر ادوات شکار کشف ضبط شد.

متاسفانه بز وحشی شکار شده به تازگی زایمان کرده و یک یا دو بزغاله کوچک داشته است که سرنوشت تلخ و نامعلومی در انتظار آنهاست و احتمال زنده ماندشان بدون مادر بسیار کم است.

در این رابطه پنج متهم دستگیر و خودروی آنها نیز به پارکینگ اداره محیط زیست منتقل و متخلفین ضمن هماهنگی با ریاست محترم دادگاه بسطام تحویل پاسگاه انتظامی بسطام گردیدند.

متهمین روز ۹۷/۳/۱۳ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک بز وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه  و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

 

۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک