Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه مشکلات مربوط به بوت لودر ویندوز را برطرف کنیم

۲۳ مرداد ۱۳۹۷
بدون نظر


اگر درست در زمان آغاز به کار سیستم عامل ویندوز با یک پیغام خطا مواجه شدید، به احتمال زیاد موضوع مربوط به خطایی در بوت لودر ویندوز است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد عواملی که باعث بروز مشکلات بوت لودر ویندوز می‎شود و راهکارهای برطرف کردن آن صحبت کنیم.

چگونه به طور دستی مشکلات مربوط به بوت لودر ویندوز را برطرف کنیم؟

این روش بسیار ساده و راحت است و شما با طی کردن مرحله به مرحله راهنمای زیر می‎توانید این مشکل را برطرف کنید.

مرحله ۱: برای برطرف کردن مشکل از Windows Installation Media یا Recovery Partition استفاده کنید.

اگر ویندوز شما اجرا نمی‎شود ساده‎ترين راه برای رفع فوری این مشکل استفاده از بخش عیب یابی بارگیری ویندوز با استفاده از کلید F8 در زمان آغاز به کار کامپیوتر است. بعد از وارد شدن به بخش عیب یابی با استفاده از گزينه‎های مختلف موجود می‎توانید مشکل مربوط به آغاز به کار ویندوز را برطرف کنید. اگر قادر به دستیابی به بخش عیب یابی روی دستگاه خود نیستید می‎توانید از دیسک نصب ویندوز کمک بگیرید که شما را به بخش احیای سیستم عامل هدایت می‎کند و گزینه‎های مشابه‎ای را برای برطرف کردن مشکلات بوت لودر در اختیار شما می‎گذارد.

مرحله ۲: اجازه دهید سیستم خودش کار احیا را انجام دهد

ویندوز این توانایی را دارد تا مشکلات را شناسایی کرده و به طور خودکار آنها را برطرف کند. این قابلیت در مورد مشكلات مربوط به بوت لودر نیز قابل انجام است. ویندوز به یک سیستم عیب یابی ویژه برای برطرف کردن همه نوع مشکلی مجهز است.

قبل از هر چیز، دیسک نصب ویندوز ۱۰ را وارد کنید و بعد کامپیوتر را ری‎استارت کنید. در حین بوت باید کلید F8 را فشار دهید. حالا صفحه مربوط به نصب ویندوز را مشاهده می‎کنید. در این صفحه باید گزینه Repair Your Computer را انتخاب کنید.

حالا شما به صفحه دیگری هدایت خواهید شد که در این صفحه باید گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید. این گزینه صفحه تنظیمات پیشرفته (Advanced) را باز خواهد کرد.

در این مرحله شما باید گزینه Startup Repair را انتخاب کنید.

حالا شما باید سیستم عامل هدف خود را انتخاب کنید. در اینجا تنها کافی است روی نماد ویندوز ۱۰ کلیک کنید.

بعد از انتخاب سیستم عامل هدف کامپیوتر شما ری‎استارت شده و شروع به شناسایی مشکلات مربوط به شروع به کار ویندوز می‎کند. سپس بعد از شناسایی مشکلات احتمالی به طور خودکار آنها را برطرف می‎کند.

به این ترتیب شما می‎توانید به طور خودکار مشکلات مربوط به بوت لودر ویندوز را برطرف کنید.

مرحله ۳: از خط فرمان برای احیای Master Boot Record استفاده کنید

اگر طی کردن مراحل قبل مشکلات مربوط به بوت لودر را برطرف نکرد، بازیابی دستی می‎تواند بهترین گزینه برای رفع مشکل باشد و برای این منظور باید به سراغ خط فرمان برويد.

قبل از هر چیز، دیسک نصب ویندوز ۱۰ را وارد کنید و بعد کامپیوتر را ری‎استارت کنید. در حین بوت باید کلید F8 را فشار دهید. حالا صفحه مربوط به نصب ویندوز را مشاهده می‎کنید. در این صفحه باید گزینه Repair Your Computer را انتخاب کنید.

حالا شما به صفحه بعد هدایت خواهید شد که در این صفحه باید گزینه Command Prompt را انتخاب کنید. این گزینه اپلیکیشن Command prompt را باز خواهد کرد.

حالا باید فرمان زير را در پنجره خط فرمان وارد کنید:

bootrec /fixmbr

حالا این فرمان را وارد کنید:

bootrec /fixboot

سپس چند ثانیه منتظر باشید تا مشکلات مربوط به بوت لودر ویندوز برطرف شود. بعد از اتمام کار کامپیوتر خود را ری‎استارت کنید تا بارگیری ویندوز به طور کامل انجام شود.


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک