Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

گالری عکس: طبیعت عصبانی و عکاسان ماجراجو

۸ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر


۱۰- طوفان‌های شن در بیانان ساهارا، مراکش

توریست‌هایی که به‌کشور مراکش سفر می‌کنند می‌توانند بر پشت شترها نشسته و در دل بیایان‌های ساهارا سفر کنند. برای تجربه خاص و لذت‌بخش از واقعیت زندگی صحرایی، چادرهایی به‌نام Barber ترتیب داده شده که مسافران می‌توانند در آن‌ها استراحت کنند. با این‌که، طوفان‌های شن شایع هستند اما باعث فرار ماجراجویان نمی‌شوند. این طوفان‌ها بین ماه‌های فوریه تا آوریل رخ می‌دهند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: زیباترین عکس‌های زمین که باعث حیرت شما می‌شوند

آخر هفته با شبکه

۹- طوفان در Foz do Douro، پورتو، پرتغال

فانوس دریایی در دهانه رود Douro قرار گرفته است. طوفان‌های اقیانوس اطلس در عکس‌های زیر قابل مشاهده است. وقتی اقیاونس آرام است بهترین مکان برای رسیدن به‌آرامش و دور شدن از استرس زندگی شهری است اما وقتی طوفان از راه می‌رسد بهتر است تا جایی که می‌توانید از آن دور شوید. بیشترین طوفان‌ها در ماه‌های ژانویه و فوریه رخ می‌دهند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: با زیباترین موزه‌های دنیا آشنا شوید

آخر هفته با شبکه

۸- شیکاگوی یخ زده، ایلینویز، آمریکا

عکس‌هایی که در این زمستان از شیکاگو گرفته شد شوکه کننده هستند: تمام شهر یخ زده است. رکورد کمترین دمای ثبت شده در شیکاگو شکسته شد و دریاچه میشیگان یخ زد. ساختمان خالی از سکنه‌ای که در عکس می‌بینید کاملا یخ زده است. اما، شیکاگو بعد از نیویورک بزرگ‌ترین کلان شهر آمریکا است و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: معمار چیره‌دستی که عاشق عکاسی با پهپاد است

آخر هفته با شبکه

۷- طوفان و رعد و برق در Grand Canyon، آریزونا، آمریکا

منطقه Grand Canyon که یکی از ۷ عجایب طبیعت به‌شمار می‌رود یکی از پربازدیدترین پارک‌های آمریکا محسوب می‌شود. گاهی اوقات عکاسان موفق به‌ثبت عکس‌هایی زیبا از طوفان رعد و برق می‌شوند. طوفان در این منطقه دو بار در سال، یکی در زمستان و دیگری در اواخر تابستان، رخ می‌دهد.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: عکس‌های تفریحی که مغز را فریب می‌دهند

آخر هفته با شبکه

۶- هابوب، فونیکس، آریزونا، آمریکا

این کلمه در زبان عربی به‌معنای طوفان خاک است. همان‌طور که در عکس‌ها می‌بینید یک طوفان عظیم فونیکس را احاطه کرده است. خوشبختانه، این حادثه هیچ خسارت جانی به‌همراه نداشت. دیوارهای خاک فوق‌العاده بزرگ هستند و سرعت باد چیزی در حدود ۹۶ کیلومتر در ساعت است. فصل موسمی آریزونا از اواسط ژوئن آغاز و تا آخر سپتامبر باقی می‌ماند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: عجیب‌ترین و جالب‌ترین خانه‌های دنیا در 10 نقطه کره زمین

آخر هفته با شبکه

۵- ابرسلول‌ها، کلرادو، آمریکا

طوفان و رعد و برق در این منطقه می‌تواند بسیار شدید و سهمگین باشد. ابرسلول‌ها در بخش‌های مرکزی و جنوب غربی آمریکا رایج هستند. فصول بهار و تابستان کلرادو بسیار طوفانی هستند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: بهترین طراحی‌های معماری در بلندترین ساختمان‌های دنیا

آخر هفته با شبکه

۴- بهمن

وقتی جرقه بهمن زده شود معمولا در پی آن ویرانی هم دیده می‌شود. این بهمن‌ها با سرعت خیلی زیاد حرکت می‌کنند. در قسمت‌هایی از کوه که مردم در آن زندگی می‌کنند یا در پیست‌های اسکی، بهمن‌هایی که احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد با انفجار آغاز می‌شوند و با استفاده از حصارهایی که تعبیه شده بهمن به سمتی هدایت می‌شود که از تخریب و ویرانی جلوگیری شود.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: تصاویر فوق‌العاده جذاب از عکاسی زیر آب در مسابقه UPY 2018

آخر هفته با شبکه

۳- فوران Kilauea، هاوایی

در هاوایی پنج آتشفشان وجود دارد که فعال‌ترین آن‌ها Kilauea است. عکاسان برای ثبت عکس‌های این فوران جان‌شان را به‌خطر انداختند. عکس‌هایی که مشاهده می‌کنید مربوط به سال ۲۰۱۱ است.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: تصاویری نفس‌گیر از تقابل انسان و طبیعت در صحرای دبی

آخر هفته با شبکه

۲- گردبادها در کانزاس، آمریکا

تگزاس آمریکا مملو از گردبادهای مختلف است. اما کانزاس قدرتمندترین‌ها را دارد. به‌همین دلیل است که گفته می‌شود کانزاس یکی از خطرناک‌ترین جاهای آمریکا برای زندگی است. در طول سال به‌طور متوسط حدود ۵۰ گردباد در این شهر رخ می‌دهد. معمولا گردبادها در بهار و تابستان شکل می‌گیرند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: باغچه‌های کوچک و زیبا پشت کامیون ژاپنی‌ها

آخر هفته با شبکه

۱- آتفشان Chaiten، Chaitn، شیلی

این آتشفشان فعال در سال ۲۰۰۸ و بعد از این‌که هزاران سال غیرفعال بود شروع به‌فعالیت کرد. ابرهایی از خاکستر برای چندین ماه بیشتر شهر را پوشانده بود و از همه بدتر سیلی بود که بعد از این فوران رخ داد که باعث شد میزان خسارت وارد شده به‌طور باورنکردنی افزایش پیدا کند. در حال حاضر، فعالیت‌های بسیار اندکی در آتشفشان دیده می‌شود.


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک