Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عامل کشتار چهار قوچ، یک بز، یک کل وحشی و یک آهو در فیروزکوه دستگیر شد

۱۵ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


۱۴ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز جمعه ۹۷/۸/۱۲ نیروهای یگان محیط زیست فیروزکوه مستقر در سرمحیطبانی انزها حین گشت و کنترل در مناطق آزاد این شهرستان با یک شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در این باره گفت: محیطبانان جهت برخورد با متهم وارد عمل شده و وی را دستگیر نمودند.

محمد فریدی اظهار داشت: در بازرسی از متهم لاشه یک میش وحشی به همراه یک جلد اسلحه و حواز حمل اسلحه شکاری کشف و ضبط شد.

با توجه به اینکه اسلحه همراه متهم نبود، مامورین متوجه شدند شکارچی متخلف همدستانی داشته که منطقه را ترک کرده و اسلحه را نیز با خود برده است.

بنابراین طی هماهنگی با مقام قضایی گوشی تلفن همراه متهم مورد بازرسی قرار گرفته و تصاویر متعددی از شکار غیر مجاز جانوران وحشی همچنین تصویر یک بلد محلی بعنوان همدست متهم شناسایی گردید.

بررسی تصاویر بدست آمده از تلفن همراه متهم بیانگر شکار غیرمجاز چهار قوچ وحشی، یک بز و یک کل وحشی و یک آهو توسط وی می باشد.

تصاویر زیر تعدادی از عکس های بدست آمده از گوشی همراه متهم است:


با شکایت اداره محیط زیست فیروزکوه پرونده ای در این رابطه تشکیل و متهم جهت رسیدگی به جرم و صدور رای تحویل مراجع قضایی گردید.

همچنین فردی که بعنوان بلد محلی شناسایی شده نیز به مراجع قضایی احضار خواهد شد.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ وحشی، کل وحشی و آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ هفتصد میلیون ریال به حساب دولت واریز نماید.

شکارچی متخلف روز ۹۷/۸/۹ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک میش وحشی (که در روز دستگیری کشف شد) را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

 

۰
۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک