Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

عامل شکار غیرمجاز سه قوچ و میش وحشی در جغتای دستگیر شد

۱۴ آذر ۱۳۹۷
بدون نظر


۱۳ آذر ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود گروهی شکارچی به منطقه شکار ممنوع ریوند (زرقان) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان جغتای عازم منطقه مذکور شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست جغتای در این باره گفت: مامورین پس از ۱۵ ساعت جست و جو و رد زنی در منطقه و مسیرهای عبوری موفق به یافتن متخلفین نشدند.

مصطفی کلاته اظهار داشت: محیطبانان با اطلاعات دریافتی، مخفیگاه مطنونین را شناسایی نموده و پس از هماهنگی با مقام قضایی به همراه مامورین پلیس اطلاعات این شهرستان غافلگیرانه وارد منزل یکی از مظنونین شدند.

در بازرسی از این مکان لاشه تازه ۳ قوچ و میش وحشی کشف و یک متهم در این رابطه دستگیر شد.

متهم پس از تشکیل پرونده با دستور مقام قضایی جهت تکمیل تحقیقات و معرفی دو‌ همدست دیگرش روانه زندان شده است.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ سیصد میلیون ریال به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

+۳۹
-۱۹

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک