Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

سازمان حفاظت محیط زیست تقاضای جدیدنظر خواهی نسبت به رای صادره در مورد متهمان زنده گیری و قاچاق توله یوزپلنگ را به مرجع قضایی ارائه خواهد داد

۱۶ دی ۱۳۹۷
بدون نظر


۱۵ دی ۱۳۹۷

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان در موعد قانونی مراتب اعتراض و تجدیدنظر خواهی خود نسبت به رای صادر شده از دادگاه بدوی در مورد متهمان زنده گیری و قاچاق توله یوزپلنگ را به مرجع قضایی ارائه خواهد داد.

معصومه حسین پور در گفت و گو با خبرنگار دیده بان محیط زیست گفت: در استعلام مکتوبی که از معاونت تخصصی سازمان (معاونت محیط طبیعی) گرفته ایم، این یوزپلنگ توانایی بازگشت و زندگی در طبیعت را ندارد، بنابراین از نظر این سازمان گونه ای تلف شده محسوب می شود.

این موضوع (غیر قابل رهاسازی بودن یوزپلنگ زنده گیری شده) از طرف سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مرجع تخصصی و ضابط قضایی به دادگاه تجدید نظر ارائه خواهد شد.

بنابراین در صورت تشخیص و تصمیم مرجع قضایی، متخلفین به مجازاتی متناسب با نابودی یک یوزپلنگ آسیایی و همچنین پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک یوزپلنگ آسیایی محکوم خواهند شد.

به گزارش دیده بان محیط زیست، دادگاه بدوی مهمترین پرونده تاریخ تخلفات محیط زیستی در حوزه شکار و صید برگزار و عاملین زنده گیری و قاچاق توله یوزپلنگ آسیایی محاکمه و به جزای نقدی محکوم شدند. (جزئیات محاکمه متهمین در دادگاه بدوی)

۰
۰

  


منبع : دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک