Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

نگاهی به روترهای EXO Mesh Wi-Fi و ۵G NR دی لینک

۲۶ دی ۱۳۹۷
بدون نظر


یک روتر وای‌فای زنجيره‌ای یا مش شبکه را بین دو یا تعداد بیشتری اکسس پوینت پخش می‌کند تا منطقه تحت پوشش گسترده‌تری فراهم شود. چنین قابلیتی برای کاربرانی که در یک محوطه بزرگ مشغول کار هستند یا به هر دلیل دیگری با مشکل ضعف امواج وای‌فای مواجه هستند بسیار کاربردی است. یک شبکه مش یک شبکه متمرکز و یکپارچه است و شما می‌توانید به طور همزمان و یکپارچه بین چند اکسس پوینت مختلف حرکت کنید.

روترهای EXO Mesh Wi-Fi

روترهای Exo جدید از ۱۰ یا تعداد بیشتری اکسس پوینت پشتیبانی می‌کند. این تعداد محدودیتی ندارد، اما دی لینک می‌گوید هنوز تعداد بیش از ۱۰ اکسس پوینت را آزمایش نکرده است. محدوده آزمایشی دی لینک یک محیط ۴۵۰ متر مربعی بود، اما باید در نظر داشته باشید که نتیجه کلی عملکرد نسبت مستقیمی‌ با اندازه و شرایط محیط کاری شما دارد.

Exo AC1300 یک دستگاه معمولی است که از دو باند پشتیبانی می‌کند، در حالی که AC3200 حرفه‌ای از سه باند وای‌فای برخوردار است.

برای سهولت در استفاده، روترهای Exo از یک دکمه WPS برای نصب محافظت شده وای‌فای برخوردار هستند. اما مشکل این راهکار ساده سازی شده این است که هر کسی که به این دکمه دسترسی داشته باشد می‌تواند به شبکه شما نیز دسترسی پیدا کند. بنابراین برای جلوگیری از دسترسی ناخواسته حتما باید روتر خود را در یک جای امن قرار دهید.

مجموعه امنیتی McAfee

تمام روترهای Exo از پنج سال حق اشتراک مجموعه امنیتی مبتنی بر کلاود McAfee برخوردار هستند. این نرم افزار به طور پیش فرض روی تمام این سری از روترها نصب شده است. این ابزار امنیتی از تمام دستگاه‌های متصل به شبکه شما در برابر تهدیدات خارجی محافظت می‌کند.

کاربران می‌توانند امنیت شبکه خود را مدیریت کنند که از آن جمله می‌توان به تنظیمات کنترل والدین و ساخت فهرست سیاه برای وبسایت‌های مضر از طریق اپلیکیشن McAfee اشاره کرد.

انتظار ميرود این سری از روترهای Exo تا اوایل نیمه دوم سال ۲۰۱۹ با قیمتی در حدود ۱۷۰ تا ۱۹۰ دلار وارد بازار شود. هر کدام از اکسس پوینت‌های آن نیز به طور جداگانه با قیمت ۱۰۰ دلار فروخته خواهد شد.

روتر  ۵G NR

همچنین در نمایشگاه CES امسال دی لینک یک روتر ۵G را نیز به نمایش گذاشت. علاوه بر اینترنت موبایل سریع‌تر، ۵G وعده داده است که می‌تواند با اینترنت پهن باند سیمی‌ فعلی نیز جایگزین شود.

با ۵G NR شما دیگر به خدمات دهندگان اینترنت سنتی نیاز نخواهید داشت. دی لینک پیش بینی می‌کند خدمات دهندگان اینترنت موبایل روترهایی را به مشتريان خود عرضه خواهند کرد که از سیم کارت داخلی برخوردار است. به این صورت، این شرکت دیگر برنامه‌ای برای عرضه یک نسخه آنلاک شده از ۵G NR نخواهد داشت، هر چند آنها می‌گویند چنین تصمیمی‌ به میزان تقاضای کاربران بستگی دارد.

مزيت بالقوه یک روتر اینترنت ۵G خانگی این است که شما می‌توانید آن را هر کجا که می‌روید با خود به همراه داشته باشید و از شبکه ۵G خدمات دهنده اینترنت خود بهره‌مند شوید.

انتظار می‌رود ۵G NR اواخر سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود. البته این به شرط آن است که شبکه ۵G نیز تا آن زمان در منطقه شما فعال شده باشد.


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک