Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

قیمت جزئیات و نحوه خرید مجوز طرح ترافیک ۹۸

۲۴ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر


با پایان تعطیلات نوروز ۹۸، از روز شنبه -۱۷ فروردین‌ماه- شرایط طرح ترافیک و زوج و فرد، به حالت قبل برگشته که یعنی محدودیت‌های طرح، همچون گذشته بوده و از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح شروع و تا ۱۹ عصر نیز ادامه می‌یابد. اما علاوه بر این، جزییات جدید طرح ترافیک سال ۹۸ نیز اعلام شده است.

طبق جدولی که شهرداری تهران آنرا منتشر کرده، طرح ترافیک ۹۸ دارای ۳ تغییر مهم نسبت به سال ۹۷ است:

قیمت طرح ترافیک ۹۸ برای خودروهای بدون معاینه فنی برتر، ۱۵% افزایش یافته است.

قیمت طرح ترافیک ۹۸ برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر حدود ۸% افزایش یافته است.

قیمت طرح ترافیک ۹۸ برای ساکنین محدوده، ۵۰% کمتر از بقیه است.

خرید طرح ترافیک ۹۸ در هر زمان از سال امکان‌پذیر است اما باید قبل از اولین ورودتان به محدوده طرح ترافیک، ثبت نام کرده باشید در غیر اینصورت جریمه خواهید شد.

نحوه ثبت نام برای خرید طرح ترافیک در سال ۹۸

– هر شهروندی که قصد دارد با خودروی شخصی در محدوده طرح ترافیک ۹۸ تردد کنند، باید قبل از اولین ورود، اطلاعات شخصی و خودرو را در سامانه my.tehran.ir  ثبت‌نام کند.

– شهروندان در هنگام ثبت‌نام در سامانه my.tehran.ir  بعد از اینکه مشخص کردند به عنوان شخصی حقیقی ثبت‌نام می‌کنند، باید کدملی و تاریخ تولد خود را وارد کنند و بعد از مشاهده اطلاعات شناسنامه‌ای، همانند همه ثبت‌نام‌های اینترنتی، نام کاربری و رمز عبور مورد نظر خود را درج می‌کنند و سپس از طریق پیامک، کد فعال‌سازی را دریافت می‌کنند و پس از وارد کردن آن، می‌توانند  با رمز خود در قسمت ورود به پنل اصلی سایت دسترسی داشته باشند. همچنین اطلاعات مورد نیاز شامل مشخصات مندرج بر روی کارت ملی، سند مالکیت خودرو و نیز بارگذاری تصویر آن‌ها در وب سایت مذکور است.

– سپس در پنل اصلی سایت، امکان ورود مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد و کاربران می‌توانند حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنند و از مبالغ آن برای خرید روزانه طرح ترافیک ۹۸ استفاده کنند.

– این مبالغ در حساب شهروندی افراد باقی می‌ماند و صرفا پس از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک ۹۸، بسته به تعرفه و شرایط تردد (ساعات اوج یا غیر اوج و دارا بودن یا نبودن معاینه فنی برتر) ،هزینه طرح ترافیک آن روز محاسبه و از حساب کسر می‌شود و مانده آن برای تردد در روزهای بعد استفاده می‌شود.

جزئیات استفاده از مجوزطرح ترافیک و تردد در محدوده طرح ترافیک در سال ۹۸

-شهروندان دقت داشته باشند که طرح ترافیک و طرح زوج و فرد جدید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹اجرا می‌شود.
– طرح ترافیک روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافیک ۹۸ در این روزها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.
 -دیگر به‌هیچ‌وجه فروش سالیانه و یکجای طرح ترافیک ۹۸ وجود ندارد و نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک ۹۸ برای هر روز براساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود.
– هزینه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج و غیراوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی برتر از ۲۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

محدوده طرح ترافیک تهرا

امتیاز ویژه تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک جدید در سال ۹۸

در طرح ترافیک ۹۸ برای اولین بار برای ساکنان محدوده طرح ترافیک ۹۸  تمهیداتی در نظر گرفته شده است که بر این اساس این افراد مجازند به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، یک‌بار در دو ساعت ابتدایی طرح ترافیک ۹۸ یعنی پیش از ساعت ۸:۳۰ از محدوده خارج شوند و یک‌بار در دو ساعات پایانی اجرای طرح ترافیک ۹۸ یعنی پس از ساعت ۱۷ به محل سکونت خود بازگردند. همچنین ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند و متقاضیان استفاده از این امتیاز، باید پس از آنکه همانند دیگر شهروندان در سامانه my.tehran.ir ثبت‌نام کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در همین وب سایت وارد کنند و سپس با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ی رسمی با کد رهگیری واحد مسکونی خود و رسید پرداخت عوارض نوسازی و پسماند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند تا مدارک سکونتی آنها مورد تایید قرار گیرد.

نحوه رزرو مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک در سال ۹۸

– در طرح ترافیک ۹۸ می بایست روزهای مورد نظر از قبل رزرو شود که برهمین اساس، افراد متقاضی پس از یک‌بار ثبت‌نام و افزودن اطلاعات خودرو و شارژ ابتدایی حساب شهروندی، تنها کاری که برای ورود به محدوده طرح ترافیک ۹۸ باید انجام دهند، خرید مجوز روزانه قبل از ورود به محدوده است.
– فایل مربوط به روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در بامداد روز جمعه قبل باز خواهد شد و شهروندان می‌توانند هر تعداد از روزهای هفته را که قصد ورود به محدوده طرح ترافیک ۹۸ دارند، از طریق سامانه my.tehran.ir خریداری یا به عبارتی رزرو کنند. این کار در روزهای بعد نیز ممکن است.
– برای خرید مجوز طرح ترافیک ۹۸ هر روز، باید ۳۶ هزار تومان (معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد، ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد.
– درصورتی‌که مجوز روزانه برای خودرو خریداری‌شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز (۱۳۴۴۰ تومان) از حساب فرد کسر می‌شود. از این رو توصیه می‌شود شهروندان صرفا وقتی اقدام به خرید رزرو کنند که از نیاز خود به تردد در محدوده اطمینان دارند.

تکلیف خودروهای پلاک شهرستان برای ورود به طرح جدید 

اجرای طرح ترافیک ۹۸ جدید فقط برای خودروهای پلاک تهران نیست و خودروهای پلاک شهرستان نیز می‌توانند با داشتن معاینه فنی با پرداخت عوارض در محدوده طرح ترافیک ۹۸ تردد کنند و نرخ عوارض تردد هم برای آنان بر اساس معاینه فنی محاسبه می‌شود.

نحوه شارژ حساب شهروندی چگونه است؟

در صفحه اصلی سایت، امکان ورودِ مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد. در این مرحله، کاربران می‌توانند حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنند تا از آن برای خرید روزانه طرح ترافیک ۹۸ برای هر یک از خودروهای خود استفاده کنند.

 

 

عوارض طرح ترافیک برای شهروندان خارج از محدوده

ساعت تردد

معاینه

سال ۹۷

سال ۹۸

اولین تردد :  ۱۰ به بعد
آخرین تردد: قبل از ۱۶

برتر

۱۳,۴۴۰

۱۴,۴۹۰

عادی

۱۶,۸۰۰

۱۹,۳۲۰

 

اولین تردد : ۱۰ به بعد
آخرین تردد: بعد از ۱۶

برتر

۱۹,۲۰۰

۲۰,۷۰۰

عادی

۲۴,۰۰۰

۲۷,۶۰۰

 

اولین تردد : ۶٫۳۰ تا ۱۰
آخرین تردد: قبل از ۱۶

برتر

۱۹,۲۰۰

۲۰,۷۰۰

عادی

۲۴,۰۰۰

۲۷,۶۰۰

 

اولین تردد : ۶٫۳۰ تا ۱۰
آخرین تردد: بعد از ۱۶

برتر

۲۸,۸۰۰

۳۱,۰۵۰

عادی

۳۶,۰۰۰

۴۱,۴۰۰

عوارض طرح ترافیک برای شهروندان ساکن محدوده

ساعت تردد

معاینه

سال ۹۷

سال ۹۸

اولین تردد : ۱۰ به بعد
آخرین تردد: قبل از ۱۶

برتر

۱۳,۴۴۰

۷,۲۴۵

عادی

۱۶,۸۰۰

۹,۶۶۰

 

اولین تردد : ۱۰ به بعد

برتر

۱۹,۲۰۰

۱۰,۳۵۰

آخرین تردد: بعد از ۱۶

عادی

۲۴,۰۰۰

۱۳,۸۰۰

 

اولین تردد : ۶٫۳۰ تا ۱۰

برتر

۱۹,۲۰۰

۱۰,۳۵۰

آخرین تردد: قبل از ۱۶

عادی

۲۴,۰۰۰

۱۳,۸۰۰

 

اولین تردد : ۶٫۳۰ تا ۱۰

برتر

۲۸,۸۰۰

۳۱,۰۵۰

آخرین تردد: بعد از ۱۶

عادی

۳۶,۰۰۰

۴۱,۴۰۰


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک