Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه یک کارت شبکه بی‌سیم را روی کامپیوتر نصب کنیم

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بدون نظر


برای استفاده از یک شبکه بی‌سیم روی کامپیوتر شخصی باید یک کارت شبکه بی‌سیم را روی کامپیوتر نصب کنید. شاید در ظاهر انجام چنین کاری تخصصی و غیر قابل انجام توسط کاربر معمولی باشد، اما فرآیند کار ساده است و بیشتر از ۱۰-۱۵ دقیقه از وقت شما را نمی‌گیرد. البته اگر تمایلی به پذیرفتن ریسک چنین کاری را ندارید می‌توانید از یک دانگل شبکه بی‌سیم قابل اتصال به درگاه USB استفاده کنید.

چگونه یک کارت شبکه بی‌سیم را نصب کنیم

فرآيند انجام چنین کاری تا حدود زیادی به کارت شبکه وای‌فای که شما قصد استفاده از آن را دارید بستگی دارد. قبل از هر اقدامی‌ ابتدا باید راهنمای همراه کارت را با دقت مطالعه کنید. اما در حالت کلی اغلب این نوع از کارتها از استاندارد PCI-E برای اتصال به کامپیوتر استفاده می‌کنند و روند نصب همه آنها تقريبا یکسان است.

مرحله اول. کامپیوتر خود را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. شاید انجام این کار در ظاهر بی اهمیت به نظر برسد، اما فراموش کردن آن می‌تواند صدمات جدی به قطعات داخلی کامپیوتر و حتی خود شما وارد کند. بهترین کار این است که سیم اصلی برق را از پشت کامپیوتر جدا کنید.

مرحله ۲٫ کیس را باز کنید. به دلیل متنوع بودن تعداد و نوع طراحی کیس‌های کامپیوترهای شخصی روش انجام این کار متفاوت است، هر چند معمولا در همه کیس‌ها باید قاب کناری آن را باز کنید. در کیس مثال ما باید ابتدا دو پیچ از بالا و پایین پشت کیس باز شود، سپس قاب کناری به صورت کشویی به عقب کشیده شده و خارج شود. اگر چنین پیچی را مشاهده نمی‌کنید به دنبال اهرم‌های قفل شونده بگردید. در صورتی که موفق به باز کردن کیس نشدید به دفترچه راهنما یا وبسایت سازنده مراجعه کنید.

مرحله سوم. یک اسلات خالی روی مادربورد پیدا کنید. اسلات‌های PCI-E شبیه به عکس بالا هستند و برای نصب یک کارت اضافی ابتدا باید صفحه فلزی پشت اسلات را از کیس جدا کنید.

مرحله چهارم. صفحه فلزی پشت اسلات را از کیس جدا کنید. قبل از این که بتوانید کارت شبکه بی‌سیم را اضافه کنید باید فضای مورد نیاز آن را فراهم کنید. در پشت اغلب کامپیوترها برای نصب هر اسلات اضافه یک صفحه باریک فلزی در نظر گرفته شده است و تنها با باز کردن پیچ نگهدارنده آن می‌توان به راحتی آن را جدا کرد. یک بار دیگر در صورتی که موفق به باز کردن آن نشدید به دفترچه راهنما یا وبسایت سازنده مراجعه کنید.

مرحله پنجم، کارت شبکه بی‌سیم را در جایگاه خود روی شکاف اسلات PCI-E محکم کنید. کارت شبکه بی‌سیم را در حالتی که تراشه‌های نصب شده روی آن به سمت کف کیس قرار دارد به داخل کیس برده و به آرامی‌ از سمت راست با یک زاویه ملایم به شکاف اسلات وارد کنید و بعد از جا گرفتن هر دو لبه کارت را فشار دهید تا درون اسلات محکم شود. سپس برای محکم قرار گرفتن کارت در جایگاه خود همان پیچی را که در مرحله قبل از روی صفحه فلزی باز کرده بودید روی کارت ببندید.

مرحله ششم، محافظ لاستیکی پیچ آنتن‌ها را بردارید و یک یا دو آنتن قابل نصب روی کارت را نصب کنید.

مرحله هفتم، قاب کیس کامپیوتر را ببندید و کامپیوتر را روشن کنید. کارت شبکه بی‌سیم شما باید به طور خودکار توسط سیستم شناسایی شده و درایورهای مورد نیاز آن روی ویندوز ۱۰ نصب شود.


منبع : شبکهمهراب دانلود آهنگ های تولدت مبارک